Hanna-Stella Haaristo


Programmijuht

Hanna-Stella juhib Praxise Akadeemiat. Tema tööks on erinevate Praxise poolt pakutavate õppimis- ja arendustegevuste disainimine, vedamine ja elluviimine. Praxise Akadeemia korraldab erinevaid koolitusi poliitikakujundajatele ja vabaühendustele näiteks poliitikakujundamise, kaasamise, mõju hindamise, nügimise, teenusedisaini, strateegilise planeerimise, analüüsimeetodite teemadel.

Hanna-Stella on Praxises juba 2011. aastast alates. Enne Akadeemiat töötas ta aastaid hariduspoliitika eksperdi ja analüütikuna ning vastutas programmijuhina haridusvaldkonna eestvedamise eest tervikuna. Ta keskendus peamiselt elukestva õppe, kõrghariduse ja täiskasvanuhariduse küsimustele ja võrdväärsetele võimalustele haridusele ligipääsul, kuid omab kogemusi ka teiste haridusvaldkondade uurimisel ja analüüsimisel. Hanna-Stella on Praxise mõju hindamise ekspert, ta on teostanud mitmeid programmide, meetmete ja strateegiatte hindamisi ning koolitab sel teemal ka poliitikakujundajaid. Hanna-Stella on kuulunud mitmete erinevate rahvusvaheliste haridusuuringute uurimismeeskondadesse, mis on talle muuhulgas andnud ka väga mitmekesise võrgustikutöö kogemuse.

Hanna-Stellal on magistrikraad Tartu Ülikooli sotsiaaltöö ja sotsiaalpoliitika erialal. Enne Praxist töötas ta sotsiaalpoliitika nõunikuna Eesti Üliõpilaskondade Liidus. Tema hobid on terve elu tiirelnud muusika ümber: ta on kirjutanud kontserdi- ja plaadiarvustusi, olnud DJ ja kogunud vinüülplaate. Hetkel paeluvad teda aga enim populaarteaduslikud raamatud organisatsiooni- ja inimeste juhtimisest, produktiivsusest, ajaplaneerimisest, vaimsest heaolust, õppimisest ja neuroteadusest.