Valitse valitsejaid – astu poliitikutega dialoogi!

Sõltumatu Poliitikauuringute Keskus Praxis, noorteorganisatsioon Party on Wheels (POW) ja Eesti Noorteühenduste Liit (ENL) kutsuvad noori üles valitsema ning osalema projektis “Noored dialoogis poliitikutega”!

Projekti eesmärgiks on Eesti kodanikuühiskonna tugevdamine noorte ja poliitikute vahel aktiivse ja sisutiheda dialoogi arendamise teel ning selle kajastamise üldsusele. Projekti käigus loome veebiportaali, mis sisaldab objektiivse informatsiooniga poliitikute profiile (valimislubadused, poliitiline ajalugu, hääletamised jms) ning kus noored saavad tutvuda nii poliitikakujundamise telgitagustega. Tegemist on ühelt poolt enda harimist võimaldava keskkonnaga, teisalt interaktiivse suhtlus keskkonnaga, kus saab esitada poliitikutele küsimusi ning avaldada oma seisukohti. Samuti viime läbi mitmeid põnevaid seminare, mille käigus ärgitame noori ja poliitikuid omavahel mõtteid vahetama ning mõlemale poolele huvipakkuvaid teemasid koos lahkama.

Projekt on mõeldud eelkõige noortele, kellel soovime senisest enam sõna anda. Projektis kaasalöömiseks ei ole vaja riigiteaduste eriharidust, vaid huvi ühiskonna vastu – olgu sinu nišiks sport, kultuur, loomakaitse, keskkond, ettevõtlus või teadus! Valitse ise enda elu ning räägi kaasa poliitikakujundamises.

Projektis saavad kaasa lüüa ka koolide õppejõud, julgustades oma koolide noori osalema, portaali panustama ning poliitilisi protsesse jälgima.

Samuti ootame kaasa lööma kõiki poliitikuid, oma tulevaste ja praeguste valijatega suhtlema. Arendame koos kodanikuühiskonda ning demokraatiat, tekitame pinnase ühiseks mõistmiseks ning parema poliitilise kultuuri saavutamiseks. Veebikeskkond ning planeeritavad seminarid on hea võimalus enda mõtete avaldamiseks noortele ning noorte arvamuse teada saamiseks.
Lisaks noortele, õppejõududele ja poliitikutele on tegemist laiemale avalikkusele suunatud projektiga. Kõik on oodatud uudistama, kaasa lööma ja oma valimisotsuseid objektiivse info najale ehitama.


Just demokraatia on kriisides üks esimesi ohvreid. Demokraatia kannatab neis oludes eeskätt populismi tõttu. Me teame maailma ja Euroopa 20. sajandi ajaloost liigagi hästi, mis juhtub siis, kui kaine mõistus kaob, ja kui populismi surve viib mõistuse. (Toomas Hendrik Ilves)


Projekti viivad läbi Poliitikauuringute Keskus PRAXIS, Eesti Noorteühenduste Liit ja organisatsioon Ratastoolis poliitikahuvilised.

Lisainfot projekti kohta:
Katariina Rebane (PRAXIS) katariina.rebane@praxis.ee
Marrti Martinson (ENL) martti@enl.ee
Tauno Terve (POW) tauno168@gmail.comTulemused

Osaluskohvik „Otsustavad need, kes valitsevad! Loe lähemalt!

Toimub visioonikonverents "Mina muudan Eesti tulevikku!" Loe lähemalt!

Osaluskohvik "Valitsejad väljaspool valitsust". Loe lähemalt!

Teostajad:
Heli Laarmann, Katariina Rebane, Martti Martinson (ENL), Tauno Terve (POW), Jüri Lehtmets (POW),Karl Neilinn (POW)
Kestus:
2010 - 2011
Finantseerijad:
Märksõnad:
noored, poliitikud, dialoog

Projekti toetab Vabaühenduste Fond, mis on rahastatud Islandi, Liechtensteini ja Norra poolt EMP finantsmehhanismi ning Norra finantsmehhanismi vahendusel.

 

Toetajad

Uudised

Tulemused 1 - 5. Kokku 8

1

2

>