Viimasel ajal on arengukoosöö muutunud tähtsaks osaks Eesti välispoliitikas. Meil on olemas vastavad põhimõtted ning allkirjastatud kohustused ühiseks tegutsemiseks teiste Euroopa Liidu liikmesriikidega. 17. oktoobril tähistatakse kogu maailmas vaesuse vastase võitluse päeva ning aastal 2007 korraldati UNDP egiidi all uute EL liikmesriikide parlamentides Aastatuhande Arengueesmärkide arutelu.

Sellega seoses korraldasid Poliitikauuringute Keskus PRAXIS ning Arengukoostöö Ümarlaud 19. oktoobril 2007 debati „Kuidas kokkulepitud arengukoostöö eesmärke tegelikult ellu viia?”. Debatile olid oodatud kõik aastatuhande eesmärkide realiseerimisega seotud ja nendest huvitatud inimesed nii avalikust, era- kui ka mittetulundussektorist. Debatis osalesid Riigikogu Väliskomisjoni esimees Sven Mikser, Riigikogu Euroopa Liidu Asjade Komisjoni esimees Marko Mihkelson,Välisministeeriumi asekantsler välismajanduse ja arengukoostöö küsimustes Mart Laanemäe ja Arengukoostöö Ümarlaua nõukogu liige Johanna Helin.

Loe SIIT käsitletud küsimusi.

Vaata SIIT ürituse ajakava  ja tutvu arengukoostöö taustaga: miks Eesti arengukoostööga tegeleb ning millised on Aastatuhande Aregueesmärgid.