Sotsiaalminister Maret Maripuu sõnul ilmnes uuringust ühe põhjusena, miks isad lapsehoolduspuhkusele ei jää, see, et nad ei tea väga palju oma õigusi.

“Ma arvan, et kõige suurem põhjus on meie minevik ja kujunenud arusaam, et ema on see, kes peab olema lapsega kodus ja isa on asendamatu tööl,” rääkis Maripuu Terevisioonile sotsiaalministeeriumis tutvustatavast uuringust, mille eesmärk oli välja selgitada põhjused, miks mehed ei kasuta võimalust lapsehoolduspuhkusele jäämiseks. Sotsiaalminister lisas, et isad ei tea tihti oma õigust samuti hüvitist saada, kui nad peaksid lapsega koju jääda soovima, kirjutab ETV24.

Ühe lapsehoolduspuhkusele mitte jäämise põhjusena tõid mehed välja ka hirmu selle ees, et ei saa lapsega hakkama, ütles Maripuu.

Sotsiaalministeeriumi sotsiaalpoliitika info ja analüüsi osakonna analüütiku Liina Järviste sõnul pole täpselt teada, palju mehi on lapsehoolduspuhkusele jäänud, ent vanemahüvitise saajate seas on isasid alla kahe protsendi.

Maripuu sõnul pole mõttekas seada eesmärki, kui suur osa isadest peaks lapsehoolduspuhkusele jääma.

“Loomulikult soov oleks, et tulevikus oleks rohkem isasid kodus, aga seada selliseid protsente eesmärgiks, seda ma ei poolda,” ütles ta. “Pigem on riigi ülesanne luua võimalusi, et pere ise saab otsustada, mis on neile kõige kasulikum,” selgitas sotsiaalminister.

Allikas: Maripuu: isad ei tea väga palju oma õigusi, ERR