Möödunud aastal prügikoristuskampaaniat “Teeme ära” vedanud Rainer Nõlvak tahab tänavu projektis “Minu Eesti” panna ühiskonna probleemide üle mõtlema 100 000 inimest.

Projekti sisu seisneb üle-eestiliste mõttetalgute korraldamises, rääkisid projekti eestvedaja Rainer Nõlvak ja analüüsitoimkonna juht Ain Aaviksoo ETV saates “Terevisioon”.

Maikuu alguses kavatsetakse ühe päeva jooksul luua ligi 400 erinevas Eesti paigas 1000 mõttegruppi, kus otsitaks vastuseid tänastele lahendamatutele probleemidele. Teemad varieeruksid alates sellest, kuidas lasteaedu või haridust korraldada kuni selleni, kuidas teha haldusreformi.

Nõlvak vastandab arutleva demokraatia “Läti tüüpi virutavale demokraatiale”.

“Mulle tundub, et asju, mida teha, on Eestis palju,” rääkis Nõlvak. “Ja eriti palju on neid just kohalikul tasandil: sealsamas küla juures või oma maja kõrval minupoolest. Ja minu arust neid asju saab lahendada pelgalt ikkagi kohalikul tasemel – neid ei saa kuskilt keskelt, ministeeriumist korda teha.”

“Eesmärk on jõuda nende inimesteni, kellel on mingi idee, kuidas asju saaks teha paremini,” rääkis Ain Aaviksoo. “Ja mitte nii, et keegi teine võiks neid teha, vaid et kes tunneb, et mina ja mõned minu kaaslased minu ümber…”

Nõlvaku ja Aaviksoo sõnul otsitakse praegu veidi rohkem kui 400 inimest, kes koolitataks mõttetalgute juhtideks. Mõttetalgud tahetakse siduda tervikuks läbi videokonverentsi.

Allikas: Nõlvak tahab projekti "Minu Eesti" kaasata 100 000 inimest, ERR