Möödunud aastal üle-eestilise prügikoristusaktsiooni ja tänavu mõttetalgud ellu viinud Rainer Nõlvak soovib ka järgmisel aastal uue “Teeme ära” projekti korraldada.

Milliseks järgmise aasta “Teeme ära” projekt kujuneb, sõltub Minu Eesti kommunikatsioonitoimkonna juhi Anneli Ohvrili sõnul inimeste ideedest. Ohvril ütles ERR-i uudisteportaalile, et aadressil www.minueesti.ee oodatakse kõiki oma mõtteid üles andma. “Kui tuleb idee, mis igaüht puudutab, siis on mõtet seda ka teha,” sõnas Ohvril.

Rainer Nõlvak rääkis tänasel Minu Eesti pressikonverentsil, et kõige suurem asi, mis tänavustel mõttetalgutel ära tehti, oli inimeste südames. “See on koht, kus prügikoristamist on väljaspoolt raske näha,” märkis ta.

Nõlvaku sõnul oli üle Eesti kogunenud paarituhandes mõtteringis selline koostöövaim ning hoolivus, et inimesed polnud varem tõenäoliselt tajunudki, et selline asi üldse võimalik on. “Ma arvan, see oli meie kevadise ettevõtmise kõige suurem väärtus.”

Ain Aaviksoo poliitikauuringute keskusest Praxis ütles, et vastvalminud Minu Eesti mõttetalgute analüüs näitas, kuivõrd suur on Eesti kõikides piirkondades võimekus ja valmisolek panustada oluliste probleemide lahendamisse. Tema arvates tuleb seda ressurssi senisest enam kasutada.

Aaviksoo rõhutas ka reeglite ja seaduste lihtsustamise vajadust ning kutsus üles riiki “lihtsamaks” tegema, et inimestele tekiks rohkem võimalusi oma tahet rakendada.

Allikas: Nõlvak tahab ka järgmisel aastal "Teeme ära" korraldada, ERR