Praxise kutsel viibib 24.-25. jaanuaril Eestis Suurbritannia arengufondi NESTA juht Geoff Mulgan, kes koolitab siin Eesti tulevasi tippametnike ning kohtub poliitikutega.

Endine Suurbritannia valitsuse strateegiaüksuse juht ja peaministri büroo poliitikajuhina koolitab Newton III programmi raames Eesti tulevasi tippametnikke. Programmi tellija on Riigikantselei ja seda korraldab mõttekoda Praxis.

Mulgani koolitus annab ülevaate, kuidas kujundada strateegiaid, mis ei kuku läbi ja on soovitud mõjuga ning pikaajalised.  Koolitusel keskendutakse strateegilisele juhtimisele ja riigivalitsemise väljakutsetele, mis omakorda tingivad muutuste ning suuremate reformide vajadusi.

“Kuna tippjuhi roll on olla selliste muutuste eestvedajaks, on oluline osalejatega lahata riigi kui terviku arenguvajadusi, seostades neid tippametniku tööga. Need kaks päeva on vajalikud nö suure pildi loomiseks, et osalejad mõistaksid, millised väljakutsed riikidel üldse on ja kuidas riiki tervikuna arendada,” iseloomustas seminari Annika Uudelepp, kes on Newton III programmi juhtivõppejõud ja Praxise juhatuse esimees. “

Geoff Mulgan on maailmatasemel mõtleja ja tegutseja riigi strateegilise juhtimise teemadel, tuues kokku sügavad valdkonnateadmised, suure hulga praktilisi kogemusi ning inspireerivad tulevikuideed. Kutsusime ta koolitama Eesti ametnikke, et tema kogemused ja ideed aitaks Eesti riigivalitsemises arendada innovatiivset ja tulevikkuvaatavat mõtlemist”.

Geoff on varem töötanud Suurbritannia valitsuse strateegiaüksuse juhina, peaministri büroo poliitikajuhina ning innovatsiooniosakonna direktorina. Aastatel 2005-2011 oli Young Foundationi direktor. 1990-1992 töötas hilisema peaministri, tollase parlamendisaadiku Gordon Browni vanemnõunikuna. Ta on avaldanud raamatuid, viimati “The Art of Public Strategy” ja “Good and Bad Power: the Ideals and Betrayals of Government” ja on Financial Timesi, The Timesi, Sunday Timesi ja Guardiani kolumnist.

“20 aastat on Eesti olnud pioneeriks nii tehnoloogia arengus kui ka valitsemises. Teil ei ole sellist suurt taaka nagu näiteks USAl või Suurbritannial. Mulle on Eesti alati huvi pakkunud” ütles Mulgan. “Töötada kaks päeva arukate tulevaste tippjuhtidega ning aidata Eesti avalikku sektorit arendada on mulle suur tunnustus. Paarkümmend aastat tagasi arvati, et valitsuse ja avaliku sektori olulisus väheneb ja võim läheb vabaturu või Interneti kätte. Nii ei ole juhtunud. Tegelikult on need suuresti loomingulised ja avatud mõtlemisega riigiametnikud need, kes töötades koos kodanikuühendustega ja ettevõtjatega leiavad lahendused meie väljakutsele  nagu vananemine, tervis või töötus”, ütles Geoff Mulgan, kohtudes eile Briti suursaadiku Chris Holtby vastuvõtul Eesti tippametnike ja poliitikutega.

Newton III on  Riigikantselei Eesti avaliku teenistuse tippjuhtide järelkasvuprogramm, mida korraldab Poliitikauuringute Keskus Praxis. Programm annab tulevastele tippjuhtidele oskusi ja teadmisi ning arendab nendes suhtumist ja motivatsiooni heaks riigivalitsemiseks, poliitikakujundamiseks, strateegiliseks juhtimiseks, protsesside, inimeste ja ressursside juhtimiseks. Lisaks Geoff Mulganile astuvad koolitajatena üles paarkümmend Eesti tippametnikku, juhtimisspetsialisti, teadlast ja praktikut.

Programmi finantseeritakse Euroopa Sotsiaalfondist ja Riigikantselei eelarvest.