26. oktoobril kell 10.30 tutvustab mõttekoda Praxis Arhitektuurikeskuses värskelt valminud mahukat uuringut “Vabakutselised loovisikud, nende majanduslik toimetulek ja sotsiaalsete garantiide kättesaadavus“.
Eestis on hinnanguliselt üle 10 000 vabakutselise loomeisiku. Praxise uuring annab ülevaate, milline on vabakutseliste loovisikute olukord sotsiaalsete garantiide kättesaadavuse ja majandusliku toimetuleku osas.
Tulemusi tutvustab Praxise analüütik Kaupo Koppel.
“Kultuuri ja loovisikute loomingut väärtustatakse Eestis kõrgelt, aga see ei kajastu jätkuvalt vabakutseliste loovisikute käekäigus. Sisuliselt saavad vabakutselisuse juures kokku nii ravi-, töötus- kui pensionikindlustuse lüngad. Parandades olukorda loovisikute jaoks, teeksime seda ka kõigi teiste jaoks,” kirjeldab Kaupo Koppel.
Toimub ka paneelarutelu „Vabakutselise loovisiku elu võimalikkusest 2031“, mida modereerib Tarmo Jüristo.
Paneelist võtavad osa Sten Andreas Ehrlich (Sotsiaalministeeriumi tööala asekantsler), Taaniel Raudsepp (Kultuuriministeeriumi kunstide asekantsler), Gert Raudsep (vabakutseline näitleja), Liina Trishkina-Vanhatalo (vabakutseline filmirežissöör), Ilona Gurjanova (Eesti Disainerite liidu president) ja Airi Triisberg (vabakutseline kunstnik, kuraator).
Tulemuste tutvustusseminarist teeb otseülekande ERRi kultuuriportaal.