Praxis kaaskorraldab kolme Arvamusfestivali arutelu, kaks neist on teemaalal “Toimiv riik” ja üks, mis mõtestab mõttekodade rolli, Vabakonna kasvulaval. Tulge kohale ja arutlege kaasa! Ajakava on siin:

REEDE 14. august
13:00-14:30 Kuidas riigi tulu kasvatada?
Teemaala “Toimiv riik”
Kui tavapäraselt keskenduvad riigireformi arutelud riigi kuludele ja eelkõige nende kärpimisele, siis Arvamusfestivali riigivalitsemise teemaala avame hoopis võrrandi teise poole ehk tulude lahkamisega. Küsime, kuidas raha riigieelarvesse juurde saada? Mida ja kuidas maksustada? Millised on kasutamata võimalused tulu suurendamiseks? Mis on riigi roll tulude suurendamisel? Tuleme rahandusministrile appi. Lükkame maksudebati uuesti kännu tagant lahti ja korjame raha maast üles.

Moderaator: Kersti Kaljulaid. Osalejad: Viljar Arakas, Olari Taal, Kaidi Ruusalepp, Veiko Lember

Anna tulekust teada siin!

arutelu 1

REEDE 14. august
15.00-16.30 Mõttekojad – kellele neid vaja on?

Teemaala “Vabakonna kasvulava”
Mis üldse on mõttekoda, mille poolest mõttekojad eristuvad teistest organisatsioonidest ja kuidas toimivad? Millised on Eesti mõttekodade eripärad? Kuidas sünnib mõttekoja töö tulemus? Milline on mõttekodade tulevik?

Moderaator: arutelu veavad interaktiivsete osalusmeetoditega arutelus osalejad: Annika Uudelepp, Kristiina Tõnnisson, Kristina Kallas, Liia Hänni

Anna tulekust teada siin!

mõttekodade arutelu

LAUPÄEV 15. august
18:00-19:30 Avatud valitsemine. Alustame Riigikogust?
Teemaala “Toimiv riik”
Eelmise Riigikogu koosseisu ajal oli üks viimaseid kirgi kütnud teemasid komisjonide töö avalikkus. Protokollidest ja lindistustest sai ühtäkki terav teema. Kas parlamendis toimuvate debattide sisukus võiks olla üks demokraatia tervise mõõdupuu? Nende avalikustamine avatud valitsemise etalon? Asjaosalised, ajakirjanikud ja niisama huvilised, tulge öelge sõna sekka.

Moderaator: Olari Koppel. Osalejad: Liia Hänni, Toomas Mattson, Eiki Nestor, Kalle Laanet

  • Arutelul „Kuhu liigub Eesti tervishoiusüsteem?“ reedel kell 14.00-15.30 osaleb Praxise analüütik Priit Kruus.
  • Parlamendierakondade esimeeste debatti juhib Praxise juht Annika Uudelepp koos Margo Looriga.