“Ringvaade” küsis mõttekoja Praxis juhilt Annika Uudelepalt, kas me vajame selliseid teledebatte nagu kolmapäevane “Valimisstuudio”, kus olid esindatud väikeparteid.

“Kui me ei laseks uusi tulijaid pildile, siis meil ei oleks kunagi uusi tulijaid. Tegelikult ju mõni aeg tagasi öeldi, et Eesti poliitiline süsteem on liiga suletud – nagu ei saagi keegi pildile,” selgitas mõttekoja Praxis juht Annika Uudelepp, miks meil on vaja selliseid teledebatte.

Uudelepp ütles, et inimese päritolu või lihtsakoelisem kõnepruuk pole iseenesest halb, kuid eilses saates kasutas Eesti Iseseisvuspartei esindaja Veiko Rämmel Eston Kohveri puhul tõesti ebasobivat kõnepruuki ja peab mõtlema, kuidas ta mõjuks poliitikuna meid valitsemas.

“See on näide tegemata kodutööst. Sa tuled saatesse ja sa pole nii elementaarseid asju läbi lugenud,” ütles Annika Uudelepp selle peale, et mitmed saatekülalised ei teadnud, kui suured on Eesti kaitsekulutused.

“Võrdlus Riigikogu liikmete palkadega on umbes sama hea, kui et tänase õhtusöögi eest peame nüüd aasta aega Eesti sõjaväge üleval. Et need proportsioonid on nii erinevad, et nagu üldse inimene aru ei saaks, millest ta räägib,” lisas Uudelepp.

Allikas: Annika Uudelepp "Valimisstuudio" debatist: see on näide tegemata kodutööst, ERR