Sotsiaalministeerium on kutsunud Eesti Arstide Liidu ja tervishoiutöötajate kutseliidu esindajad täna nõupidamisele, et tutvustada reaalseid võimalusi palkade tõusuks järgmisel aastal.

Sotsiaalminister Hanno Pevkuri sõnul ootab tervishoius töötavaid inimesi kindlasti ees palgatõus. Kui suur see saab olema, selgub haigekassa eelarve vastuvõtmisel.

Sotsiaalministeeriumi andmetel kuluks arstide ning tervishoiutöötajate praeguste palganõudmiste täitmiseks järgmisel aastal ligi 158 miljonit eurot. Sotsiaalministri sõnul võib juba praegu väita, et järgmise kolme aasta jooksul on palgatõus vähemalt 10 protsenti. Arstide liidu arvates pole selline palgatõus aga piisav, kinnitas liidu peasekretär Katrin Rehemaa

“Selline palgatõus meid tõepoolest ei rahuldaks ja mingisuguseid pakkumisi ei ole meile ka tehtud,” ütles Rehemaa ERR-i raadiouudistele. “Tõepoolest ajakirjanduses on härra Pevkur sellest rääkinud,” lisas ta.

Kutse ministeeriumisse, mida on nimetatud koostööpartnerite sotsiaaldialoogi jätkamiseks, saadeti Rehemaa sõnul neile juba enne, kui liit teatasime oma plaanidest aktsioone alustada.

Rehemaa rääkis, et koosoleku päevakord koosneb mitmest punktist. “Meile räägitakse haigekassa rahalistest võimalustest aastatel 2013-2016, siis on juttu tervise arengu instituudi arstide koormuse uuringu pilootprojekti hetkeseisust ja edasisest ajakavast. Ja poliitikauuringute keskus Praxis annab lühiülevaate eriarsti personali vajadustest, mis põhinevad erialade arengukavadel,” lausus Rehemaa.

Allikas: Arstide liit alustab ministeeriumiga palgaläbirääkimisi, ERR