Poliitika uuringute keskuse Praxis analüütiku Andres Võrgu sõnul on kahepäevasel debatil tugev poliitilise kemplemise maik juures ja ühtviisi üritavad üksteist maha teha kõik osalised.

Võrk leiab, et kemplemise asemel peaks poliitikud mõistma, et vaja läheb nii maksurahal põhinevaid sotsiaalseid töökohti kui ka ettevõtluse turgutamist. “Mõlemad meetmed on kallid, ka Reformierakonna pooldatud palgatoetus ja ettevõtluse alustamise toetus tähendavad töötamisele pealemaksmist, ehkki pikas perspektiivis toob see tagasi,” rääkis Võrk. Teisalt ei saa tema hinnangul eitada ka vajadust suuremate toetuste ja sotsiaalsete töökohtade järele, mis hoiavad inimesi täielikku vaesusesse langemast.

Lootust, et riigikogus kohati ärapanemiseks kujunenud arutelust sünnib ka midagi enamat kui hoogne stenogramm, andis sotsiaalkomisjoni esimees Urmas Reinsalu, kes lubas, et kõlanud ettepanekutest koostatakse kataloog, mida analüüsiks riigikogu sotsiaalkomisjon, sotsiaalministeerium ja rahandusministeerium, ning paremad ideed viiakse ellu.

Allikas: Analüütik: poliitiline kemplus tuleks lõpetada, Õhtuleht