Arenguseire Keskus avaldab 28. oktoobril raporti „Eesti tervishoid tulevikus – võtmetrendid ja näiteriigid“, mis teeb sissevaate Eesti tervishoiusüsteemi väljakutsetesse ja võimalustesse kuni aastani 2035.

Raport käsitleb teiste seas järgmisi küsimusi:

  • Millised on Eesti tervishoiusüsteemi põletavaimad hetkeprobleemid?
  • Kui suur on hooletu tervisekäitumise mõju tervishoiu rahastamisel?
  • Kuidas lühendada ravijärjekordi?
  • Kuidas on teised riigid lahendanud sarnaseid probleeme tervishoius?

Esitletav trendiraport on osa keskuse tervishoiu tuleviku uurimissuunast ja valminud koostöös mõttekojaga Praxis. Novembri lõpus tutvustab Arenguseire Keskus Eesti tervishoiusüsteemi võimalikke arengustsenaariume aastani 2035. Raportit tutvustavad Arenguseire Keskuse juhataja Tea Danilov, keskuse ekspert Magnus Piirits ja mõttekoja Praxis analüütik Kaupo Koppel.

Raportit „Eesti tervishoid tulevikus – võtmetrendid ja näiteriigid“ esitletakse 28. oktoobril kell 11 Arenguseire Keskuse väikses saalis (Toompea 1, Tallinn). Osalemisest palun teada anda hiljemalt 28.10 kella 9.00ks aadressil kristo.mae@riigikogu.ee.

Vaata ka raporti teemal ilmunud keskuse blogipostitusi:

Arenguseire: Ravijärjekordade lühendamiseks tuleb laiendada õdede õigusi inimeste ravimisel

Arenguseire: Haigekassa puudujääk suureneb 900 miljoni euroni aastaks 2035

Arenguseire: Pooled surmad tulenevad riskikäitumisest

Arenguseire Keskus on ühiskonna ja majanduse pikaajalisi arenguid analüüsiv mõttekoda Riigikogu Kantselei juures. Keskus viib läbi uurimisprojekte Eesti ühiskonna pikaajaliste arengute analüüsimiseks, uute trendide ja arengusuundade avastamiseks.

Parimate tervitustega ja kohtumiseni!