Kolmapäeval, 15. jaanuaril toimub Praxise kontoris uuringu “Säästmisega seotud käitumuslikud aspektid ja eestlaste säästukäitumise mõjutamise võimalused” esitlus.
Uuringu ajendiks oli tõdemus, et eestlaste ootused oma elatustaseme säilitamise osas pensionieas on kõrged, samas nende senine säästukäitumine ei taga ootuste täitumist. Varasemate uuringute järgi  hindavad Eesti elanikud, et nende igakuine pension võiks tulevikus moodustada keskmiselt 74% palgast. Tänane sotsiaalkindlustussüsteem tagab tegelikkuses pensioni, mis moodustab Eesti keskmist palka teenivate inimeste sissetulekutest vaid 40%.
Esitletav uuring annab teoreetilise ülevaate säästmisega seotud käitumuslikest aspektidest ning fookusgrupiintervjuude käigus kogutud teadmisest Eesti inimeste hoiakutest ja kogemustest.
Ettekande teevad Anne Jürgenson (Praxis), Mari Rell (Praxis) ning sõnavõtuga esineb Lee Maripuu (Swedbanki Eraisikute Rahaasjade Teabekeskus).
Vajalik eelregistreerumine hiljemalt teisipäevaks, 14.01 aadressil info@praxis.ee Esitlus toimub 15.01 kell 13:00-14:00 Praxise kontoris, Tornimäe 5.

Lisainfo
Anne Jürgenson
Poliitikauuringute Keskus Praxis
Tornimäe 5, IIII korrus, Tallinn
Majanduspoliitika programm

anne.jyrgenson@praxis.ee tel 640 8003