Praxise nõukogu valis mõttekoja juhiks senise presidendi vabakonnanõuniku Urmo Kübara.

Nõukogu juhi Maarjo Mändmaa sõnul valiti Urmo Kübar Praxise juhiks, sest tal on rikkalik kogemus ühiskondlikult oluliste teemade teadmistepõhiste ja argumenteeritud arutelude korraldamises ning erksa ja iseseisvalt mõtleva hooliva kodanikkonna arendamises. “Sealjuures on ta avala oleku, selge sõna ja praktilise meelega kaasav juht,“ sõnas Mändmaa.

Urmo Kübar alustab Praxise juhina tööd 8. märtsil. Tema ametiaeg on viis aastat.

Kübar ütles, et Praxise olulisus tuleneb põhimõtetest, mis on ta alustalaks asutamisest peale rohkem kui 20 aastat tagasi – Praxis on mõtte- ja tegude koda, mis on sõltumatu ning toimib avalikes huvides. “See on tähendanud ja tähendab ka edaspidi keskendumist Eesti arenguks olulisematele küsimustele, et parimate olemasolevate teadmiste põhjal saaksid kavandatud, otsustatud ja ellu viidud poliitikad, mis aitavad meil ühiskonnana paremini elada.”

Pea kogu tema tööelu on olnud seotud kodanikuühiskonna arenguga Eestis. “Soovin ka Praxise tegevuste fookuses hoida seda, kuidas tihedad ja vastastikku teineteist täiendavad suhted avaliku võimu, ärisektori ja vabakonna vahel aitavad Eesti elu edasi viia, seda nii hariduses, tervishoius, majanduses, sotsiaalhoolekandes, keskkonnaküsimustes kui kõiges muus,” kinnitas ta.

Aastatel 2006-2013 oli Urmo Kübar Vabaühenduste Liidu juhataja, 2014-2015 õppis USA-s senaator McCaini Rahvusvahelise Juhtimise Instituudis. Alates 2016. aastast on ta töötanud president Kersti Kaljulaidi vabakonnanõunikuna. Ta on olnud seotud erinevate kodanikualgatustega nagu Teeme Ära talgupäev, Rahvakogu, Arvamusfestival, hea valimistava, gümnaasiumiõpilaste kogukonnapraktika ning annetamistalgud.

Mõttekoja eelmine juht Tarmo Jüristo lahkus Praxise juhiametist mullu detsembri lõpus, et suunduda tegema sihtasutust Liberaalne Kodanik.

Praxis on kodanikualgatuslik, sõltumatu ja avalikes huvides tegutsev mõttekoda, mis on üle 20 aasta toetanud teadmistepõhise ühiskonna arengut.