Praxise nõukogu tegi Euroopa Kontrollikoja liikmele Kersti Kaljulaiule ettepaneku asuda mõttekoja nõukogusse. Seda senise ettepaneku asemel tulla Praxise juhiks. Muudatuse põhjus on, et Kerstil tuleb jätkata tööd kontrollikojas, kuna Eesti pole siiani uut liiget nimetanud.

Seoses Praxise endise juhi Annika Uudelepp siirdumisega lapsehoolduspuhkusele, valiti möödunud aasta lõpus mõttekoja juhiks Kersti Kaljulaid. Ta pidi Praxises tööd alustama algsete plaanide kohaselt käesoleva aasta suvel, pärast oma volituste lõppu kontrollikojas. Kuna siiani ei ole Eesti uut esindajat Euroopa Kontrollikotta nimetatud, jätkab Kaljulaid senist tööd. Praxis valib peatselt uue juhatuse esimehe, seni jätkab juhatus koosseisus Katrin Pihor ja Laura Kirss.

„Arvestades, et Kersti naasmine Eestisse on endiselt ebaselge ja pole teada, millal tema asemel uus kontrollikoja liige tööle asub, peame tegema plaanides muutusi ja leidma Kersti asemele teise inimese Praxist juhtima. Kuna senine suhtlus Kerstiga on näidanud vastastikust suurt huvi, otsustasime Kersti kutsuda mõttekoja nõukogusse. Tema unikaalne kogemustepagas rikastaks kindlasti Praxise tööd,“ sõnas Praxise nõukogu esimees Triinu Tombak. Ta lisab, et nõukogu roll on suunata organisatsiooni pikaajalist strateegilist planeerimist. Tombaku sõnul valitakse uus juht niipea kui võimalik ning seni jätkub igapäevatöö endist viisi, kuna suur osa vastutusest lasub valdkonnajuhtidel.

Praxise nõukogusse kuuluvad praegu Triinu Tombak, Sten Tamkivi, Ene-Margit Tiit ja Karsten Staehr.