18. novembril toimub konverents „Naised poliitikas – murdes võimustereotüüpe“. Konverentsi peaesinejad on Ühendkuningriigi parlamendi liige Tracy Brabin ja Soome Feministliku Partei juht ja Helsingi linnavolikogu liige Katju Aro.

Tracy Brabin on endine näitleja ja kirjanik ning ta on tegutsenud aastaid ametiühingu aktivistina. Ta on Leiboristliku Partei liige, Ühendkuningriigi parlamenti on ta valitud aastast 2016. Tracy Brabin on olnud naiste ja võrdõiguslikkuse komisjoni liige ning varikabinetis on tema kanda kultuuri- ja loometööstuse ministri roll.

Katju Aro on Soome Feministliku Partei üks asutajatest ja juht. Helsingi linnavolikogus on Katju Aro tegelenud eelkõige sotsiaal- ja tervishoiu, soolise võrdsuse edendamise ning dokumentideta migrantide olukorra parandamise küsimustega. Feministliku Partei juhina on tema eesmärk olnud tuua avalikku debatti juurde võrdõiguslikkuse ja inimõiguste temaatikat.

Konverentsil esitleb mõttekoja Praxis analüütik Merlin Nuiamäe värsket analüüsi, milles vaadeldakse poliitikute meediakajastust läbi sooprisma. Praxise võrdsuspoliitikate programmi juht Mari-Liis Sepper kõneleb soovitustest, mis aitavad saavutada esinduskogudes soolist tasakaalu.

Konverentsi lõpetab eestikeelne diskussioon „Luues uusi võimumatriitse“. Vestlusringis on: ajakirjanik Vilja Kiisler, poliitik Gea Kangilaski, Swedbanki juhatuse esimees Olavi Lepp, poliitik Keit Pentus-Rosimannus, Eesti Ekspressi peatoimetaja Erik Moora ning poliitik Yana Toom. Vestlust juhib poliitik, ajakirjanik ja õppejõud Barbi Pilvre.

Ajakava:

10:00   Konverentsi avamine
10:10   Merlin Nuiamäe (Praxis) “Poliitikud meedias läbi sooprisma”
Mari-Liis Sepper (Praxis) “Teel soolise tasakaalu poole”
10:45   Katju Aro (Feministinen Puolue) “Entering the Halls of Power”
11:27   Tracy Brabin (MP, Labour Party) “Becoming and building as a woman in British politics”
12:00   Paneelarutelu: “Luues uusi võimumatriitse”
Keit Pentus-Rosimannus (Riigikogu liige)
Yana Toom (Euroopa Parlamendi saadik)
 Erik Moora (Eesti Ekspress, peatoimetaja)
Olavi Lepp (AS Swedbank, juhatuse esimees)
Vilja Kiisler (Eesti Päevaleht/ Delfi, ajakirjanik)
Gea Kangilaski (Tartu abilinnapea)
Arutelu juhib ajakirjanik ja meediaõppejõud Barbi Pilvre.
13:30 Konverentsi lõpp

Konverentsi saab näha  Eesti rahvusringhäälingu veebiportaali ning Praxise Facebooki vahendusel.