1. mail mõttetalgutel välja käidud ideed pole kaugeltki kõik, mis «Minu Eesti» korraldajad kokku koondada kavatsevad – loodavasse andmepanka saab ideid ka ise juurde lisada.

Mõttetalgute analüüsitoimkonna juht Ain Aaviksoo ütles Postimees.ee’le, et täna otsustati jätta ideedepank avatuks.

«Kui mõnel inimesel tundub, et tema mõte pole päris sellisena kirja saanud, nagu tema seda talgutel arutas, siis võimalus uusi ideid lisada jääb alles. Me näeme, et sealt võib sündida uusi mõtteid või võivad samad mõtted täpsustuda.»

Aaviksoo sõnul pannakse andmepanka üles ka nn mitteametlike ja omaalgatuslike mõttekodade ideed. Samuti kogunevad mõned mõttekojad veel lähipäevil, sest mitmed huvitatud inimesed viibisid 1. mail välismaal ega saanud siis talgutel osaleda. Sealgi kõlama jäävad mõtted jõuavad samasse ideedepanka.

«Minu Eesti» mõttetalgute elluviimisega tegelesid 157 vabatahtliku toimkonnaliiget, 531 kojavanemat ja üle 400 talgujuhi. Talgutel osales üle 11 000 inimese.

Enam kui 11 000 üle Eesti kogunenud mõttetalgulise ideed kogutakse kokku internetis olevasse andmepanka, kus saab ideid mitte ainult vaadata, vaid ka kommenteerida ning pakkuda abi nende elluviimiseks.

Allikas: Talguideede panka saab oma idee lisada, PM