Poliitikauuringute keskuse Praxis hariduspoliitika programmi direktori Laura Kirsi hinnangul tuleks raha õpetajate palgatõusuks leida haridussüsteemi seest ehk olemasolevad summad tuleks ümber jagada.

Haridustöötajate liit koostas õpetajatele streigijuhendi, mis sisaldab ka ülevaadet koolidele soovitatud põhinõudmistest. Haridusministeerium arvutas, et streigijuhendi soovitatud nõudmiste täiendav rahaline koguväärtus sel aastal on vähemalt 69 miljonit eurot, mis on ministeeriumi hinnangul liiga suur.

“Kas õpetajaskond on nõus kõrgema palga nimel õpetajate arvu vähendamisega,” küsib Laura Kirss Eesti Ekspressis. “Ootaks selget väljaütlemist, kas neile sobib koolivõrgu koondamine ja õpetajate arvu vähenemine või näevad nad vajadust muuta palgasüsteemi,” lisas ta.

Õpetajate streigi juhi Sven Rondiku meelest pole raha leida keeruline, riik hakaku vaid tööle. “Ma peaministrile pakkusin välja, et üle 800 miljoni euro on maksuvõlga, 60 miljonit eurot on tubakaaktsiisist saamata. /…/ Raha vedeleb sõna otseses mõttes maas,” ütles Rondik.

Allikas: Praxis: õpetajate palgatõusuks tuleks olemasolev raha ümber jagada, ERR