Annika Uudelepa tööülesanneteks on juhtida valitsemise ja kodanikuühiskonna programmi, mille eesmärk on toetada tänapäevaste valitsemise põhimõtete rakendamist ning tugevdada kodanikuühiskonda, teatas Praxis.

Praxise juhatuse esimehe Ain Aaviksoo sõnul suurendab niivõrd kõrgetasemelise eksperdi tulek oluliselt Praxise võimekust osaleda oluliste valdkondlike poliitikate kujundamisel.

«Ta ühendab head teoreetilised valdkonnateadmised praktilise tippjuhikogemusega. Selline kombinatsioon on Eestis üsna unikaalne ja annab suurepärase baasi vastava valdkonna arendamiseks» sõnas Aaviksoo.

Annika Uudelepp on hariduselt haldusjuhtimise magister, praegu jätkab ta õpinguid Tallinna Ülikooli riigi- ja poliitikateaduste doktorantuuris.

Ta on teinud Oxfordi ülikoolis erialast teadustööd ning osalenud paljudes avalikku haldust arendavatel ettevõtmistes. Varem on Uudelepp töötanud keskkonnaministeeriumis kantsleri ja Tallinna Pedagoogikaülikoolis õppejõuna.

Praxis on Eesti juhtivaid sõltumatuid mõttekodasid, mis analüüsib ning toetab tervishoiu-, haridus-, innovatsiooni-, valitsemise ja kodanikeühiskonna ning töö- ja sotsiaalpoliitika kujundamist Eestis ja Euroopa Liidus alates 2000. aastast.

Allikas: Ministeeriumi endisest kantslerist sai Praxise programmidirektor, PM