Sotsiaalministeeriumis tutvustati reedel uuringut „Sooline palgalõhe Eestis“, kus toodi välja, et töö ja pereelu aitavad ühtlustada palgalõhet. Endise Reformierakonna poliitiku ja praeguse Eesti Loto juhi Heiki Kranichi sõnul jääb naine ikka emaks ning riskid, mis lapsehoolduspuhkusega kaasnevad, jäävad.

Eesti Loto juhi Heiki Kranichi sõnul esineb palgaerinevus pigem erinevate ametikohtade järgi, mitte soo järgi. „Arvan, et see on otsitud probleem,“ kommenteeris Kranich. Näiteks kui poes töötab müüjana mees, siis makstakse talle sama palju palka, kui tema naissoost kolleegile, lisas Kranich Äripäevale.

„Eesti Loto palgakorraldus on õiglane, teiste avaliku sektori ettevõtetest puudub ülevaade. Kui aga vaadata valitsusasutusi, siis ma ei mäleta, et keskkonnaministeeriumis oleks palka makstud töötaja soost lähtudes,“ kommenteeris Kranich.

Uuringu läbiviijad märkisid, et tööandjad arvavad tihti, et naise värbamine on tülikas ja kulukas.

„See probleem jääb alati või senikaua, kuni ei ole välja mõeldud, kuidas mehed saaksid rasestuda. Naine on olnud ja jääb emaks ning töölt eemaloleku risk on neil olemas,“ lausus Kranich.

Ta täpsustas, et meestega on tegelikult sama probleem, sest meestel on samuti võimalus lapsehoolduspuhkusele jääda ja ka nende kvalifikatsioon siis tõenäoliselt langeb.

„See, kumb peaks lapsega koju jääma, on tavaliselt pere enda otsus ja riigil hakata mingisugust poliitikat välja mõtlema on puhas rumalus,“ kommenteeris Kranich.

Allikas: Heiki Kranich: naine jääb ikka emaks, Äripäev