Praxise uuringust selgus, et Eesti riik peaks rohkem soodustama müüki internetis ning toetama siinseid e-poodides kauplejaid.

Eestit võib pidada vägagi arenenuks e-riigiks, kuid siinne rahvusvaheline internetikaubandus on alles lapsekingades.  Eesti E-kaubanduse Liidu esimees Signe Kõiv ütleb, et suurimad probleemid peituvad kõrgetes transpordikuludes, turundusalaste teadmiste puudulikkuses ning ka selles, et kauplejad ei tunne võimalikke sihtturge.

Ettevõtlusminister Liisa Oviir ütleb intervjuus: “E-kaubandusel Eestis ei lähe hästi ja põhiline põhjus on teadlikkuse puudus.” Minister lisab, et kauplejad ei tea, kuidas müüa ning kuidas sellega algust teha.

Edukas veebimüüja Sven Purru, kes on e-poe furgner.com asutaja, seletab, et kasulik oleks ära kasutada välispartnereid, kes vahendavad makselahendusi, transporti ja turundusvõimalusi. Seoses e-kaubanduse toetamisega ütleb Purru: “Riik võiks rohkem panustada sellesse, et kutsuda üles ettevõtjaid tegema veebipoode ja tegeleda  ja kauplejate harimisega.”

Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium koostöös Eesti E-kaubanduse Liiduga arendab infoportaali, kus ettevõtjate jaoks on kokku kogutud vajalik informatsioon e-kaubanduse ja selle alustamise kohta.

Allikas: Eestlaste e-kaubandus ei ole konkurentsivõimeline, TV3