Ühelgi erakonnal ei ole pakkuda üksikasjalikku analüüsi selle kohta, millised 2007. aasta valimiste lubadused on nende hinnangul täidetud, mis täitmata ja mille osas on veidi ära tehtud.

Ainsana on veidi seda lünka täitnud uuringukeskus Praxis, mis on analüüsinud tänavusi valimislubadusi peamiselt sotsiaal- ja haridusvaldkonnas ning võrrelnud neid 2007. aasta omadega, kirjutas Postimees.

Näiteks selgub paljude parteide programmides olnud õpetajate palgatõusu kohta Praxise uuringust, et selle alammäära ei ole Eestis suudetud riigi keskmise palga tasemele tõsta ja õpetajate palk on jäänud 2008. aasta tasemele.

Leht meenutas, et Reformierakond lubas 2007. aasta valimiste eel nelja aastaga pensionid kahekordistada, Keskerakond aga tõsta riigiteenistujate ja riigieelarvest palka saavate töötajate töötasu Euroopa Liidu keskmisele tasemele ehk 25 000 Eesti kroonini, et vältida kvalifitseeritud tööjõu väljavoolu Eestist.

Tegelikult on pensionid vahepealse ajaga kerkinud umbes poole sellest, mida Reformierakond 2007. aastal lubas ja mullu IV kvartalis oli Eestis riigitöötajate keskmine palk umbes 15 552 krooni, omavalitsustöötajail 10 827 krooni.

Allikas: Eelmiste valimislubaduste täitmisest aruandeid pole, ERR