Erakonnad võiksid valimiskampaania käigus rohkem Eesti tulevikuvisiooni sõnastada, arvab mõttekoja Praxis juht Annika Uudelepp.

Ta avaldas “Aktuaalse kaamera” stuudiointervjuus lootust, et aktiivse valimiskampaania käigus tekib see võimalus ka nendel erakondadel, kes seda teinud pole. Tuleviku väljavaadetest on seni valimiskampaanias vähe juttu olnud, täna rääkis peaminister Taavi Rõivas Reformierakonna üldkogul, et Eestist võiks saada uus Põhjamaa.

Uudelepa sõnul meeldis talle, et Reformierakond püüab vaadata pikaajaliselt edasi ja mõtestada, milline on Eesti paarikümne aasta pärast.

“Kindlasti sama võiksid teha ka teised erakonnad, sest tegelikult ei ole niivõrd küsimus selles, mida nelja aastaga tehakse nüüd täna, vaid küsimus on selles, mida tehakse nende nelja aastaga selleks, et järgmise 10-20 aasta pärast oleks Eesti elu parem,” märkis ekspert.

Saatekülaline selgitas, et naiste osakaal valimisnimekirjade tipus näitab üsna täpselt, kui palju naisi me järgmises parlamendi koosseisus näeme ning selles osas pole suuri muutusi ette näha.

Mis puutub uutesse tulijatesse, siis Uudelepa hinnangul neid eriti palju pole. Selles osas paistavad positiivselt silma sotsiaaldemokraadid, kuid teistel erakondadel on neid valimisnimekirjade esikümnetes üksikud.

Allikas: Annika Uudelepp: erakonnad võiksid rohkem Eesti tulevikusvisioonile mõelda, ERR