Praxise analüütiku Risto Kaarna hinnangul jätsid erakonnad eilsel esimesel valimisdebatil maksude valdkonnas mitmele küsimusele vastuse andmata.

Valimisdebatil tuli jutuks, kellest Eesti peaks riigina eeskuju võtma – kas Põhjamaadest, kus on suhteliselt kõrged maksud, kuid tugev sotsiaalsüsteem, või Lätist, Leedust, kus maksukoormus on Eestist madalam, rääkis Kaarna ERR-i raadiouudistele.

“Paraku ei tulnud kõnevoorudest lahendust, kuidas kõrgemad maksud ja suuremad sotsiaal- ja tööpoliitika kulud toovad kaasa Põhjamaade tasemel innovatsiooni ja tootlikkuse,” tõdes Kaarna.

“Teise variandi pooldajate käest oleks oodanud selget vastust küsimusele, mida madalate maksudega saavutada üritatakse, mis on nende eesmärk,” lisas analüütik.

Kaarna ütles, et kõik debatis osalenud erakonnad rõhutasid töötuse vähendamise vajalikkust, kuid rõhuasetused siiski erakondade vahel erinesid. “Sotsiaaldemokraadid ja Keskerakond nägid ette tunduvalt suuremat panustamist töötute täiend- ja ümberõppele, lubades mitmekordistada selleks ettenähtud vahendeid,” rääkis Kaarna.

“Reformierakond ja Isamaa ja Res Publica Liit, kuid ka kristlikud demokraadid ja Rahvaliit rõhutasid ettevõtluse tähtsust. Siiski möönsid ka koalitsiooniparteid, et majanduskasvust üksi ei piisa ja vaja on koolitusele tähelepanu pöörata.”

Allikas: Analüütik: debatil jäi maksuküsimustes lahtisi otsi, Delfi