Ekspert Ain Aaviksoo arvates ei tohi poliitikud haigekassat puudutavatest poliitilistest otsustest kõrvale hiilida ning neid haldustasandile ehk haigekassale või haiglatele delegeerida.

“On vaja poliitilisi otsuseid,” ütles uurimiskeskuse Praxis tervishoiupoliitika ekspert Ain Aaviksoo Vikerraadio saates “Uudis+”.

“Ka mitteotsustamine on poliitiliselt võimalik, aga need, kes otsustavad, peaksid siis arvestama võimalike tagajärgedega,” märkis ta.

Aaviksoo sõnul on väga halb, et poliitikud teevad kehva tööd, kui on võtnud suuna mitte langetada raviteenuste küsimuses enne kohalike omavalitsuste valimisi vajalikke otsuseid. “Need, kes maksavad palka või sõlmivad igapäevaseid lepinguid, nemad ei saa endale lubada oma otsuste edasilükkamist.”

Haigekassa nõukogu arutas tänasel istungil raviteenuste kuueprotsendilist hinnalangetamist, kuid ei jõudnud kokkuleppele. Sotsiaalminister Hanno Pevkuri sõnul jõuti üksmeelele tänavu reserve kuni 578 miljonit ning järgmisel aastal kuni 576 miljonit vajadusel kasutusele võtta.

Allikas: Ekspert: poliitikud ei tohi haigekassa küsimust vältida, ERR