Priit Purge

Tervis
Analüütik
+372 640 8015

Priit liitus Praxise tervise valdkonna tiimiga 2020. aasta suvel. Priidul on pikaajaline töökogemus Tartu Ülikoolis Medicina valdkonnas. Tema peamised uurimisvaldkonnad on olnud laste kasvamine, liikumisaktiivsus ja puberteet, aga ka vanemaealiste inimeste vanusest ja liikuvusest tulenevad luu- ja lihaskonna probleemid. Priit kaitses oma doktoritöö 2006. aastal ja tegutseb sellest ajast aktiivselt teaduse vallas. Priit on avaldanud või olnud kaasautor 135 erinevas teaduspublikatsioonis. Lisaks on ta oma varasemates teadustöödes teinud tihedalt koostööd Eesti sõudekoondisega ja testinud ning nõustanud mitmeid Eesti tippsportlasi. Priit on Eesti Noorte Teaduste Akadeemia liige.

Priit tegutseb ka sõudmistreenerina, omades 7. taseme treenerikutset. Tema treeninggruppi kuuluvad nii lapsed, kes õpivad alles sõudmist, kui ka tippsportlased, kes on võitnud rahvusvahelistelt tiitlivõistlustelt medaleid. Priit juhib EOK sõudetreenerite kutsekomisjoni, korraldades juba aastaid treenerite koolitusi ning tal on ka FISA rahvusvahelise sõudekohtuniku litsents.

Priit Purge

Health
Analyst
+372 640 8015

Priit joined Praxis’ health policy team in the summer of 2020. Priit has acquired comprehensive work experience while working at Tartu University’s faculty of Medicine. His main research fields included child development and physical activity during puberty and skeletal and muscular problems within the elderly population. He defended his doctoral thesis in 2006 and has been active in the scientific community ever since. Priit has released or co-authored 135 scientific publications. Additionally, in his earlier work, Priit worked in close cooperation with the Estonian Rowing Association and has tested and consulted several Estonian top athletes.

Furthermore, Priit is active as a rowing trainer. He trains all kinds of people reaching from children, who have just begun rowing to top athletes, who have won medals in international competitions. Priit is leading the Commission of Rowing Trainers within the Estonian Olympic Committee, organizing several training programs for rowing trainers. Priit is a licensed international FISA referee.