Esmaspäevast reedeni viibivad Avatud Eesti Fondi kutsel Tallinnas ja Tartus õppereisil kolme erineva Georgia mõttekeskuse esindajad. Oma eksperdid on saatnud Eesti reformide läbiviimise kogemusest õppima Transparency International Georgia, South Caucasus Institute for Business and Economics Research ning Liberal Academy of Tbilisi.

“Valmisolek majanduslike ja sotsiaalsete reformide läbiviimiseks on Georgias olemas ning Euroopa suunas pürgimisel on ka kindel rahva enamuse seljatagune. Eesti on tuntud oma edulugude poolest, kuid kõik reformid ei ole kulgenud valutult ning Georgial on võimalus meie vigu mitte korrata,” märkis Avatud Eesti Fondi juhataja Mall Hellam.

Õppereisil kohtutakse Avatud Eesti Fondi, Eesti Konjunktuuriinstituudi, Arengufondi, Praxise, Riigikantselei EL sekretariaadi, Konkurentsiameti, Haridus- ja Teadusministeeriumi, Tartu Ülikooli, Balti Uuringute Keskuse, Idapartnerluse Keskuse, Korruptsioonivaba Eesti, Eesti Üliõpilaskondade Liidu, EMSLi ja Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja esindajatega.

Praxisest Kristina Mänd tutvustab külalistele mõttekeskuse rolli Eestis ning räägib, milline on Praxise mõju poliitikakujundamisele erinevates valdkondades nagu tervishoiu- haridus-, majandus- sotsiaal- ja tööpoliitika samuti riigivalitsemine ja kodanikuühiskond. Praxis ise on arengukoostöö raames huvitatud viia end ise kurssi Gruusia organisatsioonide vajadustega.

Õppereisi toetab USA Rahvusvahelise Abi Agentuur USAID.