Projekti tuumikmeeskond

Eveli Illing on PRAXISe projektijuht ning omab magistrikraadi (MA) avaliku halduse ja sotsiaalpoliitika erialal. Eveli on end täiendanud Wittenbergi Ülikoolis USAs, Leuveni Katoliku Ülikoolis Belgias ja Tübingeni Ülikoolis Saksamaal. Eelnevalt on ta töötanud õiguskantsleri nõunik-abina, välisministeeriumi poliitikaosakonnas ja täitnud õppejõudude assistendi ülesandeid TÜ avaliku halduse osakonnas. Peamised uurimisvaldkonnad PRAXISes: avaliku halduse kaasajastamine, õigusaktide mõjude analüüs, sh konsulteerimine õigusloome protsessis.

 

Reesi Lepa on omandanud bakalaureuse- ja magistrikraadi (MA) politoloogia erialal Tartu Ülikoolis (magistritöö teema “Osalusdemokraatia põhimõtete rakendamine väikeriigi otsuste tegemise protsessis ja õigusloomes. Eesti näide”). Reesi Lepa on end täiendanud Oslo Ülikoolis Norras ja London School of Economic and Political Studies Inglismaal. Eelnevalt on Reesi töötanud õppejõu assistendina Tartu Ülikoolis, politoloogia lektorina Sisekaitseakadeemias, samuti Riigikantseleis ja Kaitseministeeriumis. SA Eesti Õiguskeskuses tegeles Reesi kodanike seadusloomesse kaasamise projektiga. Praegu töötab Reesi Haridus- ja Teadusministeeriumis teadustalituse peaeksperdina, tema peamiseks töövaldkonnaks on teadusprogrammid.

 

Aare Kasemets omab bakalaureusekraadi ajakirjanduse ja magistrikraadi (MA) sotsioloogia erialal Tartu Ülikoolis ning on TÜ doktorant täiendades end Oxfordi Ülikooli Sotsiaal-Õiguslike Uuringute Keskuse juures Inglismaal. Eelnevalt on Aare töötanud Riigikogus majanduskomisjoni nõunikuna, majandus- ja sotsiaalinfoosakonna juhatajana ja Riigikogu Kantselei nõunikuna. Praegu töötab ta Keskkonnaministeeriumis nõunikuna, tema peamiseks ülesandeks on õigusaktide ja strateegiadokumentide sotsiaal-, majandus- ja keskkonnamõjude hindamise töörühma tegevuse koordineerimine. Aare on olnud EMSLi nõukogu ja EMÜ Esinduskogu liige. Peamised uurimisvaldkonnad: sotsiaalteaduslike uuringute kasutamine poliitika planeerimises ja õigusloomes, sh õigusaktide mõjude analüüs.

 

Ülle Lepp on lõpetanud TRÜ majandusküberneetika erialal. On läbinud TPÜ sotsioloogia magistriõppe programmi ning täiendanud ennast Avatud Ühiskonna Instituudi (OSI) kohaliku omavalitsuse algatuse programmi stipendiaadina Budapestis. Ülle on töötanud Sotsiaal- ja Turu-uuringute firma Saar Poll sotsioloogina, Riigikogu Reformierakonna fraktsiooni nõunikuna, TPÜ sotsiaalteaduskonna ja PRAXISe projektijuhina ning Rahvusraamatukogu Parlamendiinfo Keskuses. Ülle on Kolmanda Sektori Uurijate Rahvusvahelise Ühenduse ISTR (International Society for Third Sector Research) liige. Ta on olnud EMÜ Esinduskogu kolme koosseisu liige. Peamised uurimisvaldkonnad: sotsiaalne usaldus, mittetulundussektori statistika, MTÜde rollid ja jätkusuutlikkus.

 

Epp Kallaste on PRAXISe Töö- ja sotsiaalpoliitika programmi analüütik ning tegeleb eelkõige töösuhete, töötingimuste ja migratsiooni valdkondadega. Ta on juhtinud muuhulgas järgmisi PRAXISe uurimusprojekte: tervishoiutöötajate migratsiooni ja koolitusvajaduse hindamine, naiste ja meeste palkade erinevuse hindamine, Eesti elanike migratsioonipotentsiaali hindamine jt. Ta on ka Euroopa Töötingimuste Seirekeskuse (European Working Conditions Observatory) Eesti poolne korrespondent. Eelnevalt on ta töötanud õppejõu assistendina TÜs ja lektorina TÜ Pärnu Kolledžis. Ta on lõpetanud TÜ majandusteaduskonna magistrantuuri (MA) ja jätkab õpinguid doktorantuuris.

Teostajad:
Eveli Illing, Reesi Lepa, Aare Kasemets, Ülle Lepp, Epp Kallaste
Kestus:
2003 - 2004
Finantseerijad:
Märksõnad:
kaasamine, osalemine, otsusetegemine

Tagasi projekti esilehele