Eesti avaliku teenistuse juhtimistalentide programmi baaskoolituse väljatöötamine ja elluviimine

Praxise Akadeemia koostöös teiste  koolitajatega töötab välja Eesti avaliku teenistuse juhtimistalentide koolitusprogrammi, mis on suunatud juhtimiseeldustega noortele, kes on programmis osalema valitud läbi mitmevoorulise konkursi. Koolitusprogrammi raames korraldatakse kokku 21 koolituspäeva perioodil oktoober 2012 kuni mai 2013.  Baaskoolituse eesmärk on osalejate ühtsete väärtuste ja kompetentside arendamine vastavalt Eesti avaliku teenistuse tippjuhtide kompetentsmudelile:

1) anda juhtimistalentidele teadmisi riigi toimimisest ja avalikust sektorist, vajalikud süsteemsed baasteadmised tööks avalikus sektoris;

2) arendada nende motivatsiooni panustada Eesti riiki, sidudes oma edasist karjääri väljakutsetega avalikus teenistuses

3) kujundada ühtseid väärtusi ja ministeeriumide vahelist koostööd;

3) pakkuda kogenud ja tunnustatud avaliku sektori, kolmanda sektori ja ärisektori juhtide kaasabil oskusi ja teadmisi;

4) anda praktilised oskused tööks avalikus sektoris, luues erinevate meetodite ja koolitusvõtete kaudu juhtimistalentideni tegelikud ja võimalikult elulähedased olukorrad, milles oma saadud teadmisi harjutada ja kasutada.

Koolitusprogramm koosneb viiest koolitusmoodulist, mis on jagatud 15 koolitusteemaks ning mille jooksul osalejad saavad nii teoreetilisi kui ka praktilisi teadmisi vajalike kompetentside arendamiseks. Koolitusmoodulitesse on integreeritud juhile omaste võtmeomaduste nagu vastutuse võtmine, koostöö, eneseteadlikkus ja protsesside juhtimine, arendamine.

Programmi juhtivkoolitaja on Praxisest Annika Uudelep ja projektijuht Eneli Mikko. Koolitajatena on kaasatud erinevate valdkondade eksperdid: Anna Laido, Leno Saarniit, Allar Jõks, Maarja Mändmaa, Kristina Mänd, Agu Uudelepp, Anne Jürgenson, Katrin Pihor, Ants Sild, Külli Sarapuu, Kadri Maasik, Lauri Lugna, Riina Varts,  Kristjan Otsmann, Siim Raie, Urmo Kübar, Mait Palts, Marre Karu, Thor-Sten Vertmann jt.

Tegevusi rahastatakse Euroopa Liidu struktuurifondidest ja Riigikantselei eelarvest vastavalt “Perioodi 2007-2013 struktuuritoetuse seaduses“ ning  programmis „Tippjuhtide arendamine"  sätestatule.

Tulemused