Priit Kruus


Analüütik, programmijuhi kohusetäitja
+372 640 8008
WWW

Priit töötas Praxises tervisevaldkonna analüütiku ja programmijuhi kohusetäitjana aastatel 2010-2015. Ta juhtis mitmeid uurimis- ja konsultatsiooniprojekte erinevatel tervishoiuteemadel – alates ravikindlustuse jätkusuutlikkusest kuni ravimipoliitika ja e-terviseni.

Priidul on magistrikraad (cum laude) TTÜ tervishoiutehnoloogia õppekaval. Lisaks on ta end täiendanud Maastrichti Ülikoolis, Georgetowni Ülikoolis ning 2013. aastal Singapuri Riiklikus Ülikoolis tervishoiuinformaatika ja -kommunikatsiooni alal. Varem töötas ta Sotsiaalministeeriumis tervishoiuökonoomika analüütikuna ning audiitorbüroos PricewaterhouseCoopers konsultandina. 2010. aastal tuli Priit tööle Praxisesse ning tema ülesanne oli analüüsitöö vedamine projektis Sotsiaalkindlustussüsteemi jätkusuutliku rahastamise võimalused.

Priidu peamised ekspertiisivaldkonnad on tervishoiusüsteemi rahastamine, korraldus ning infotehnoloogia rakendamine. Ta on esinenud mitmetel rahvusvahelistel konverentsidel ja seminaridel ning lisaks akadeemilisele tööle tegeleb ka ise uute e-tervise tehnoloogiate loomisega.