Maris Vainre

Poliitikalabor, Tervis
Analüütik
+372 640 8007

Maris liitus Praxise meeskonnaga 2018. aastal. Enne seda töötas ta viis aastat Cambridge’i ülikoolis, kus uuris laste ja noorte vaimse tervise teenuseid ning nende korraldust. Lisaks testis ta teadveloleku (ingl. k. mindfulness) praktikate tõhusust ja sobivust tudengite stressi leevendamiseks (selgus, et see töötas hästi). Maris on oma teadustöö käigus rakendanud erinevaid uurimismeetodeid randomiseeritud kontrollkatsetest Delphini, analüüsides nii kvantitatiivseid kui ka kvalitatiivseid andmeid. Enne seda töötas ta erinevates Cambridge’i maakonna vaimse tervise teenuse kliinikutes, kus juhtis teenusega seonduvate andmete kogumist ja kasutamist ning omandas seeläbi praktilisi teadmisi tervishoiuteenuste korraldamisest ja rahastamisest. Ülevaate Marise avaldatud teadusartiklitest leiab siit.

Kõrghariduse on Maris omandanud Tallinna ja Tartu ülikoolides. Oma magistritöö kirjutas ta külalistudengina Konstanzi ülikoolis. Kõige enam pakub Marisele huvi inimeste käitumine ja selliste olude loomine, kus inimesed saavad toimida enda jaoks parimal viisil. Samuti on Marise jaoks südamelähedane tõenduspõhiste (poliitika-)otsuste kujundamine.

Vabal ajal võib Marist leida Euroopa tantsupõrandatel svingimas või mõnes mugavas kodutugitoolis lugemas. Maris räägib inglise keelt kõrgtasemel, saksa ja hispaania keelt kesktasemel ning vene keelt algtasemel.