Laura Aaben

Tervis
Analüütik
+372 640 8007

Laura peamised uurimisvaldkonnad on rahvatervise sekkumiste ja poliitika mõju hindamine ning sotsiaal-, töö- ja tervisepoliitika kokkupuutekohad. Südamelähedaseks teemaks on talle ka ebavõrdsuse vähendamine tervises.

Varasemast on Laural üheksa aastat rahvatervise valdkonnas töötamise kogemust Tervise Arengu Instituudist ja Terve Eesti Sihtasutusest. Neis juhtis ta mitmesuguseid arendusprojekte ja tegi nii kvalitatiivseid kui ka kvantitatiivseid analüüse. Samuti on Laura tegutsenud nõustaja ja koolitajana. Oma töös keskendus ta tõenduspõhistele sekkumistele, kohalike omavalitsuste tervisepoliitikale, riiklikule ja kohalikule alkoholipoliitikale ning HIVi ennetusstrateegiatele.

Kõrghariduse on Laura omandanud Tartu Ülikoolis: bakalaureusekraad on tal sotsiaalpoliitika ja magistrikraad rahvatervise alal. Erialaselt on Laura end täiendanud veel Hollandis Rotterdami Erasmuse Ülikoolis. Võõrkeeltest valdab ta inglise ja soome keelt.

Laurale meeldib võtta ette põnevaid linnareise, lugeda erialast populaarteaduslikku kirjandust ja kuulata uusi huvitavaid podcast’e. Samuti on ta suur loomasõber.