29.11.2011 toimus Radisson Blu Hotel'is mõttehommik teemal "Liigesepõletike haigus- ja majanduslik koormus"

Mõttehommiku eesmärk oli tekitada arutelu, et pakkuda lahendusi kroonilise liigesepõletikega kaasneva majandusliku ja haiguskoormuse vähendamiseks ravisüsteemile, sotsiaalsüsteemile ning ka patsiendile. Enamik Eesti patsientidest kannatab krooniliste haiguste käes, mis ei ähvarda kohese surmaga, vaid pikka aega kulgeva elukvaliteedi halvenemisega.

Mõttehommikul kutsus Poliitikauuringute Keskuse Praxis tervisepoliitika programmi direktor Ain Aaviksoo üles arutama teemal, kuidas mahutada kuluefektiivse „kiirabimeditsiini“ kõrvale ka täisväärtuslikult elatud aastaid toetav tervishoiu- ja sotsiaalkaitsesüsteem. Praxise tervisepoliitika analüütik Vootele Veldre tutvustas kohalolijaile projekti raames peatselt valmiva uuringu kuluhinnanguid. Praxise analüütikute arvutuste kohaselt on autoimmuunsete liigesepõletike hind Eesti ühiskonnale 2010. aastal 27,4 miljonit eurot, sellest 3/4 on seotud töövõimetusega.

Vaadates ravisüsteemile reumatoloogi pilguga tõi Eesti Reumatoloogia Seltsi esimees doktor Tõnu Peets esile, et liigesepõletike ravi on teinud taasiseseisvumise järel tervitatavad arengud. Samas juhtis ta tähelepanu, et liigesepõletike patsientidest, kes vajaksid bioloogilist ravi, saab seda vaid 15%.

Tulemused